پنج شنبه, 08 آبان 1399 ساعت 14:07
خواندن 1309 دفعه

آئین افتتاحیه اولين دوره تخصصی سطح3 امامت در موسسه معارف امامت اصفهان برگزار شد

اين مراسم در تاريخ چهارشنبه مورخ 30/07/1399 در محل این مرکز در شهر اصفهان برگزار شد
در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب دکتر سبحانی زید عزه مدیر عامل موسسه معارف اهل بيت عليهم السلام و حجت الاسلام و المسلمین خطاط زید عزه معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه استان و طلاب اولین دوره تخصصی سطح 3 امامت و هیات امنای این مرکز برگزار شد حجج اسلام سبحانی و خطاط به ایراد سخنانی پرداختند و بر لزوم هر چه بیشتر اهتمام ورزیدن به مسائل امامت و ولایت در جامعه و بخصوص در مجامع علمی تاکید کردند
مدير عامل موسسه معارف اهل بيت عليهم السلام در اين مراسم ضمن طرح اين موضوع كه براساس آيات شريفه مصداق صراط مستقيم چيست؟ فرمودند:
از مضامین روایات و «مجموعه آیات» چنین استفاده میکنیم که اطلاق صراط مستقیم بر افراد نه به عنوان شرط جزئی از صراط، بلکه به عنوان حقیقت و واقعیت آن صراط است. ايشان انسانهای شاخص و برگزیده ای هستند که خداوند آنهارا در قرآن به عنوان نمونه عینی ، مجسمه واقعی آورده و تبعیت آنها و پشت سر آنها راه افتادن و از آنها الگو گرفتن و تقلید کردن و مو به مو در آن مسیر حرکت کردن را صراط مستقیم ميداند.
دكتر سبحاني با بيان اينكه خداي متعال همواره در کنار معرفي صراط، فردی را قرار داده است که همه ی آنچه را که از صراط اراده فرموده در آن مصداق قرار دارد، افزود علی بن ابی طالب(علیه السلام) مصداق آن چیزی است که ما در قرآن میخوانیم.
مدير عامل موسسه معارف اهل بيت عليهم السلام با اشاره به داستان معروف عدم سجده ابليس بر آدم كه منجر به كفر ابليس گشت فرمودند: شیطان با سابقه عبادت چند هزار ساله از خداي متعال تقاضا کرد كه چند هزار سال ديگر عبادت مي كنم اما اين سجده را انجام ندهم، حق تعالي فرمودند:  بندگی حقیقی انتهایش به سجده میرسد كه نماد اطاعت و تسلیم در مقابل یک انسان برگزیده است و اين همان صراط مستقیم است.
جناب دكتر سبحاني کینه شیطان از حضرت آدم را به خاطر برگزيده بودن ايشان دانسته و افزود قسم ابليس منحصر بر انحراف بندگان از صراط مستقیم است و صراط مستقيم همان ولايت حضرت امیرالمومنین (علیه السلام).
ايشان مهمترين وظيفه را دفع حيله هاي شیطان دانسته و بيان نمودند امروز جنگ واقعي در عالم میان شیطان و امام عصر سلام الله عليه است.  در اينكه شیطان میخواهد راه صراط مستقیم را بر بندگان سد كند و ما باید مقابله کنیم.
در ابتدای این جلسه به ذکر توسل به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام پرداخته شد و در پایان نيز مدیر موسسه معارف امامت اصفهان گزارشی از روند کار شروع دوره تخصصی امامت در اصفهان ارائه نمودند
لازم به ذکر است اولین دوره تخصصی سطح 3 امامت در اصفهان با تعداد 20 نفر از طلاب نخبه و مستعد در این موسسه از ابتدای مهر در حال برگزاری می باشد./