چهارشنبه, 14 فروردين 1398 ساعت 17:40
خواندن 424 دفعه

معرفی نرم افزار دیجیتالی نورالولایة

برای اولین بار نسخه دیجیتالی کتاب شریف عبقات الانوار فی امامة الائمه الاطهار(علیهم السلام) در نرم افزار نورالولایه بعنوان جامع ترین نرم افزار منابع روایی مربوط به ولایت و امامت ائمه اطهار(علیهم السلام) عرضه شده است.   
به گزارش نورسافت، در این نرم افزار که به منظور استفاده محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه پیش از این به همت محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید شده است متن کامل 126 جلد از منابع مهم روایی در زمینه امامت و ولایت ائمه اطهار (علیهم السلام) به دو زبان فارسی و عربی گرد آوری شده است که از این تعداد  55 جلد آن فارسی و 71 جلد عربی می باشد.
این گزارش می افزاید: در این برنامه ارتباط دو سویه متون فارسی و عربی با یکدیگر و امکان دسترسی به متن و ترجمه کتب برای کاربران فراهم شده است .
بر اساس این گزارش،  قابلیت جستجوهای متنوع و پیشرفته ، دسترسی به مقالات پژوهشی، انتقال متن کتب به بخش یادداشت با امکان ویرایش متون، ذخیره متن و ارائه متن کامل 7 دوره لغت نامه عربی و فارسی در 52 جلد با قابلیت جستجو از دیگر امکانات این دانشنامه به شمار می رود.
در این برنامه از کتب مهمی چون: «الغدیر» اثر گران سنگ علامه امینی همراه با ترجمه فارسی آن استفاده و همچنین برای نخستین بار کتاب بزرگ «عبقات الانوار» تألیف علامه میرحامد حسین در 23 جلد به زبان فارسی و به صورت الکترونیکی در این برنامه عرضه شده است که آن را می توان از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار دانست.