یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 16:30
خواندن 1217 دفعه

گزارشی از راه اندازی پورتال کتابخانه تخصصی امامت

با توجه به نیاز مبرم محققان و پژوهشگران حوزه امامت به متون و منابع مرتبط با این حوزه، جهت یکپارچه سازی و تسهیل دسترسی محققان به منابع امامتی، پورتال کتابخانه تخصصی امامت ایجاد  گردید. پورتال کتابخانه محیطی یکپارچه در فضای وب ایجاد می‌کند تا امکانات لازم براي تهيه، سازماندهي، دسترسي، جستجو، استخراج، نگهداري و انسجام منابع اطلاعاتي را فراهم آورد، به نحوي که اين منابع با وجود سطوح دسترسي به سادگي در دسترس کاربران کتابخانه باشند.

ايجاد مکاني مناسب جهت توليد و استخراج مباحث حوزه امامت، امکان ارائه خدمات کتابخانه‌اي به صورت مجتمع بدون محدوديت زماني و مکاني، تسهيل در دسترسي به اطلاعات و ارائه ساير خدمات مرتبط، ارائه خدمات گوناگون اطلاعاتي به ‌صورت تخصصي در امور کتابخانه‌اي، با سرعت، دقت و نهايتاً کيفيت بالا، ايجاد ابزارهاي جستجوي ساده و پيشرفته اطلاعات، به ‌صورت هوشمند‏، امکان شناسايي نيازمندي‌های کاربران و ارائه خدمات و اطلاع رساني با توجه به علاقمندي هاي اشخاص و بالاخره حرکت در مسير رسيدن به یک کتابخانه تخصصی ديجيتال در حوزه امامت، از جمله اهداف راه اندازی این پورتال بوده است.

کتابخانه تخصصی بنیاد فرهنگی امامت، مشتمل بر منابع ارزشمندی در موضوعات مختلف کلام و عقاید (امامت، مهدویت، عقاید شیعه و اهل سنت)- فرق اسلامی- سرگذشتنامه‌ها- احادیث و تفاسیر (شیعه و اهل سنت)، تاریخ، ادبیات و ... است. اطلاعات کتابشناختی منابع چاپی و الکترونیکی اعم از  کتاب، مقاله‌ها و پایان‌نامه‌های امامتی و ...، امکان جستجوی پیشرفته منابع مورد نظر بر اساس براساس فیلدهای عنوان، پدیدآورنده، مشخصات نشر، موضوع، رده و ... در کتابخانه تخصصی و کتابخانه های شعب و دسترسی به فضای کتابخانه شخصی با امکانات قابل توجه دیگر، همچنین دسترسی به متن کامل منابع الکترونیک از دیگر امکانات این پورتال است.

علاقه مندان جهت عضویت در کتابخانه می‌توانند پس از ورود به سایت بنیاد فرهنگی امامت و انتخاب  بخش مربوط به کتابخانه تخصصی امامت، از طریق منوی راهنمای کاربران که در بالای صفحه اصلی قرار گرفته، از چگونگی عضویت و نیز امکانات این بخش، اطلاع یابند.

همچنین در صورت وجود هر گونه سوال در این خصوص یا بروز مشکل، با مسئولین کتابخانه، داخلی 410 تماس حاصل نمایند.

لینک عضویت

----------------------------------

لینک پورتال

----------------------------------

لینک معرفی کتابخانه تخصصی امامت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن