شنبه, 30 شهریور 1398 ساعت 16:17
خواندن 452 دفعه

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مدظله العالی): پیاده روی عظیم مردمی در اربعین، اسباب افتخار شعیه در جهان است

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار سفیر عراق در کشورمان اظهارکردند: دوستی و پیروی از اهل بیت علیهم‌السلام مایه یکرنگ‌شدن ملّت‌هایی همچون عراق و ایران است.

این مرجع تقلید با تسلیت ایام سوگواری حضرت سید الشهداء علیه السلام، دو ملّت ایران و عراق را امّت واحده خوانده و بیان داشتند: همان‌طور که تذکّر دادید ما و شما، امّت واحده و مملکت واحده هستیم و هیچ‌گاه از هم جدا نبوده و نیستیم و این اتّحاد و یگانگی بحمدالله در عمل و برنامه‌هایی مثل اربعین که واقع می‌شود، معلوم و آشکار است.

معظم له، در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه پیاده روی اربعین را از معجزات الهی دانسته و افزودند: الحمدلله برنامه پیاده‌روی اربعین در دنیا اسباب افتخار شیعه شده است. خدمات و اقداماتی که مسئولان و مردم عراق و ایران و مخصوصاً ملت میهمان‌نواز عراق دارند، مایه تقدیر و تشکّر و افتخار است.

آیت الله العظمی صافی، نعمت دوستی و پیروی از اهل بیت علیهم‌السلام را مایه یکرنگ‌شدن ملّت‌هایی همچون عراق و ایران دانسته و بیان داشتند: تمام این اتّحاد و یکپارچگی را مدیون نعمت ولایت اهل البیت علیهم‌السلام بخصوص حضرت ابی‌عبدالله الحسین علیه‌السلام هستیم و خداوند را بر این نعمت عظمی شاکریم. توفیقات بیشتر شما عزیزان را از خداوند متعال مسألت دارم و امیدوارم عنایات اهل بیت بخصوص حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال همه شما گردد.

منبع: خبرگزاری حوزه