دوشنبه, 14 مرداد 1398 ساعت 10:44
خواندن 462 دفعه

چهارمین همایش غدیر ویژه مبلغین در قم برگزار می شود

مسئول همکاری های تبلیغی معاونت تبلیغ سطوح عالی خارج حوزه علمیه قم گفت: چهارمین همایش غدیر ویژه مبلغین با موضوع غدیر و شبهاتی که پیرامون آن وجود دارد، ۱۶ و ۱۷ مردادماه در سالن همایش های دارالشفا برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا جلیلی اظهار داشت: در این همایش اساتیدی دعوت شده اند که نسبت به شبهات تسلط دارند و برای برگزاری آن با بنیاد بین المللی غدیر و موسسه ولیعصر(ع) آیت الله قزوینی همکاری صورت گرفته است.

مسئول همکاری های تبلیغی معاونت تبلیغ سطوح عالی خارج حوزه علمیه قم گفت: در این همایش آیت الله قزوینی و سه استاد دیگر که توسط ایشان برگزیده شده، تدریس کارگاه ها را بر عهده خواهند داشت.

او با تشریح برنامه های همایش غدیر عنوان کرد: ابتدا یک همایش کلی برگزار می شود که موضوعات مختلف پیرامون غدیر را در بر دارد؛ به طور کلی کارگاه ها از صبح چهارشنبه ۱۶ مرداد از ساعت هشت صبح آغاز می شود و موضوعات آن امامت، ولایت و روش های پاسخگویی به شبهات برای مبلغین غدیر می باشد.

جلیلی تاکید کرد: در مراسم افتتاحیه این همایش آیت الله صدیقی حضور پیدا می کند و سپس آیت الله قزوینی و حجج اسلام ابوالقاسمی، یزدانی و روستایی در موضوعات بررسی آیات ولایت و امامت، پاسخگویی به شبهات وهابیت، آیه ولایت و آیات دیگر مانند آیه مباهله، بررسی روایات امامت و ولایت، حدیث ثقلین، بررسی روابط اهل بیت(ع) با خلفا و بررسی غدیر در آینه روایات و آیات به مبلغین غدیر تدریس خواهند کرد.

او یادآور شد: در روز پنجشنبه موضوعاتی که مطرح می شود شامل الهی بودن منصب امامت و پاسخ به شبهات جدید در بحث نصوص امامت، پاسخ به شبهات وهابیت پیرامون توسل و شفاعت، پاسخ به شبهات فقهی مانند وضو، متعه و غیره، پاسخ به شبهات وهابیت پیرامون مهدویت و غدیر در آینه آیات و روایات می باشد.

مسئول همکاری های تبلیغی معاونت تبلیغ سطوح عالی خارج حوزه علمیه قم ادامه داد:این همایش در روزهای ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و در نوبت عصر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ و ۴۵ دقیقه برگزار می شود، همچنین محفل انس با عنوان نشست و گفت وگوی صمیمانه با حضور اساتید در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه چهارشنببه ۱۶ مرداد برگزار می شود.

او خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این همایش زنده نگاه داشتن یاد غدیر و اجرای برنامه های تبلیغی و فرهنگی توسط مبلغین برای هفته غدیر است.

جلیلی مطرح کرد: این همایش همراه با اعزام مبلغین برگزیده غدیر و اهدای بسته فرهنگی می باشد و اولویت با مبلغینی است که مکان تبلیغی داشته باشند و اعزام غدیر منوط به حضور در کارگاه ها می باشد؛ همچنین داشتن پرونده تبلیغی در معاونت تبلیغ مرکز حوزه الزامی است.

او با اشاره به شرایط ثبت نام در همایش تصریح کرد: شیوه ثبت نام مراجعه حضوری به اتاق معاونت تبلیغ در حیاط دارالشفا می باشد.

منبع خبرگزاری شفقنا