سه شنبه, 29 خرداد 1397 ساعت 18:30
خواندن 807 دفعه

کتاب «میراث علمی امام حسن و امام حسین (علیه السلام)»منتشر شد

کتاب «میراث علمی امام حسن و امام حسین (علیه السلام)» نوشته محمد باغستانی کوزه‌گر، در پژوهشکده اسلام تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه  و در انتشارات این پژوهشگاه منتشر شد .

سیره‌نگاری اهل‌بیت(علیه السلام) سابقه‌ای دیرپای در میان اندیشمندان جامعه شیعی دارد؛ در سیره‌نگاری امام حسن و امام حسین(علیه السلام) که با رویکرد‌های گوناگون توجه نویسندگان را برانگیخته، دو موضوع صلح امام حسن(علیه السلام) و قیام امام حسین(علیه السلام) حجم پرشماری از این نگاشته را به خود اختصاص داده است.

با بررسی رفتار پیامبر(صلي الله عليه و آله) با مخالفان، پیروان آن حضرت می توانند از افراط و تفریط در برابر آنان دور بمانند و با اقتدا به آن جناب بهترین شیوه را در تعامل با مخالفان برگزینند و با هدایت یا سرکوب دشمن راه سعادت خود را هموار سازند.

سه ویژگی، موضوع این کتاب را از دیگر نگاشته‌ها ممتاز می‌کند: نخست تبیین شرایط شکل‌گیری سیره تاریخی دو امام(علیهم السلام)؛ دوم مقایسه میراث علمی دو امام در قالب جدول‌های آماری و فراهم آمدن زمینه‌های تحلیلی بسیار از آنها و سوم گشـودن دریچـه‌ای نو برفضـای فکری ـ فرهنگی و اجتماعی دهه‌های 40 ـ 60 قمری از طریق روایت‌های منقول از دو امام(علیهم السلام)که راه بررسی‌های محققانه‌تری را هموار کرده است.

کتاب «میراث علمی امام حسن و امام حسین(علیه السلام)» با 280 صفحه به زبان فارسی و به قیمت 260000 ریال منتشر شده و به تازگی اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این کتاب را به صورت کتاب الکترونیکی و در قالب کتابخوان همراه پژوهان با قابلیت اجرا در سیستم عامل اندروید و ویندوز به قیمت 52000 ریال منتشر کرده است.

علاقه مندان برای دریافت نرم افزار این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی کتابخوان همراه پژوهان به آدرس www.pajoohaan.ir مراجعه کرده و با خرید نسخه الکترونیکی این کتاب، از مطالب آن بهره مند شوند.

همچنین علاقه مندان جهت تهیه کتاب به نشانی: قم، میدان شهداء، خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(نشر پژوهشگاه) مراجعه کرده و یا با تلفن: 37832834-025 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری حوزه

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن