پنج شنبه, 13 ارديبهشت 1397 ساعت 12:10
خواندن 359 دفعه

حجت الاسلام والمسلمین احمدی : کتاب اعتبارسنجی حدیث شیعه اثر ارزشمند است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کتاب «اعتبارسنجی حدیث شیعه» تالیف سیدعلیرضا حسینی شیرازی را اثری فاخر و ارزشمند دانست.
حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی عصر امروز در همایش واکاوی میراث حدیثی شیعه که در مرکز فقهی ائمه اطهار(علیهم السلام)  قم برگزار شد، گفت: میراث عظیم شیعه به خصوص میراث عظیم حدیثی شیعه، رکن رکین از مذاهب نورانی ما است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: غربی ها باید به احادیث ما نظر بیاندازند تا شان و جایگاه اهل بیت (علیهم السلام)و این مکتب را در یابند؛ مرحوم علامه طباطبایی تاکید بر احادیث داشتند و بیان می فرمود،‌ این احادیث نور است و باید نورانی شویم.

وی اظهارکرد: از روزی که وارد حوزه شدم، سعی داشتم در حفظ و انتشار میراث اهل بیت(علیهم السلام) تلاش کنم؛ زمانی که نویسنده این اثر(سید علیرضا حسینی شیرازی) این کتاب را برای ما آورد و گفت که مجموعه سمت آن را منتشر کند، بنده با مطالعه کتاب ملتفت شدم که این کتاب توسط یک فرد فاضل نوشته شده است.

رئیس سازمان سمت اظهارکرد: این کتاب یکی از کتاب هایی است که در زمینه نشر آثار اهل بیت(علیهم السلام) بسیار ارزنده است و امیدواریم که خداوند به تمام کسانی که در این عرصه فعالیت دارند توفیق عالیه عنایت کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: این کتاب، اثر ارزشمندی است و نویسنده از شاگردان آیت الله العظمی شبیری زنجانی است و در زمینه حل مسایل مرتبط به حدیث نگاشته شده است.

منبع: خبرنگار خبرگزاری«حوزه».