سه شنبه, 16 مهر 1398 ساعت 16:23
خواندن 1168 دفعه

نشانه هایی از پایان - علی فاطمیان

شاره: 
در سالهای اخیر جهان مسیحیت شاهد بروز و ظهور موجی فزاینده ازتوجه به پیشگوئیهای کتاب مقدس درباره آخرالزمان بوده است . موجی که در آستانه سال 2000م و پایان هزاره دوم میلادی به اوج خود رسید . 
در این سالها در نشریات غربی و پایگاههای اینترنتی مقالات فراوانی منتشر شده که در آنها است پیشگوئیهای کتاب مقدس با رویدادهای عصر حاضر تطبیق داده شده و از حوادث مختلف سیاسی، اجتماعی و زیست محیطی که در سالهای اخیر در جهان رخ داده یا در حال رخدادن است به عنوان نشانه های آخرالزمان یا پایان دنیا یاد شده است . 
با اذعان به این مطلب که برخی از این مقالات با اهداف تبلیغی و تبشیری مسیحیان در جهان هماهنگی و همسویی دارد; برای آشنایی خوانندگان عزیز موعود، با نگاهی که امروز در میان مسیحیان درباره حوادث آخرالزمان وجود دارد، یکی از این مقالات را انتخاب و در معرض قضاوت شما عزیزان قرار می دهیم . 
در خلال اعصار و قرون، شماری از معلمان روحانی و غیبگویان، بصیرت خاصی نسبت به آینده دریافت کرده اند . یکی از عمیق ترین این بصیرتها نسبت به آنچه اتفاق خواهد افتاد، 2000 هزار سال پیش، در دامنه کوهی خارج از اورشلیم اعطا شد . گروه کوچکی از حقیقت جویان در گرد معلمشان، عیسای ناصری، جمع شده بودند . سؤالی که از او پرسیدند، جوابی را در پی داشت که سالها و قرنها، تا این زمان که ما در آن زندگی می کنیم، ادامه دارد: 
«و همانطور که او [عیسی] بر فراز کوه زیتون ها نشست، حواریون به سوی او آمدند، گفتند: به ما بگو نشانه های آمدن تو و پایان دنیا چه خواهد بود؟» (1) 
عیسی (علیه السلام) با شماری از مشخصات جوابشان، را داد تا مراقب باشند . (عبارت «پایان دنیا» که در اینجا به کار رفته به معنای پایان عمر کره زمین نیست، بلکه منظور پایان سلطه غیر انسانی بشر بر روی زمین است) . اگر چه بسیاری از نشانه هایی که او داد، قرنها گریبانگیر دنیا بوده; اما جالب توجه آن است که شدت و کثرت این نشانه ها اکنون افزایش یافته است: 
 

1 . افزایش جنگها 
«از جنگها خواهید شنید و شایعات جنگها; زیرا ملتی علیه ملتی بر خواهد خاست، و مملکتی علیه مملکت دیگر .» (2) 
هیچ مقطعی از تاریخ مانند قرن بیستم، شاهد افزایش تعداد جنگها نبوده است . طبق برآورد صلیب سرخ جهانی، بیش از 100 میلیون نفر در جنگهایی که از آغاز این قرن به وقوع پیوسته است; جان خود را از دست داده اند . 
از جنگ جهانی دوم تاکنون، بیش از 150 جنگ عمده و صدها شورش مسلحانه و انقلاب رخ داده است . از پایان جنگ جهانی دوم، ارقام کشته ها در نزاعهای مسلحانه، بیش از 23 میلیون نفر است . طبق گزارش واشنگتن پست: «جنگهای قرن بیستم، جنگهای تمام عیاری علیه جنگجویان و غیر نظامیان بوده است . . . در حالی که در قیاس با آن، جنگهای وحشیانه قرون پیشین مانند جنگهای خیابانی بوده است .» 
 

2 . گسترش خشکسالی 
«و نیز خشکسالی خواهد بود .» (3) 
اواخر سال 1996، بانک جهانی گزارش کرد که روزانه بیش از 800 میلیون نفر گرسنه، در جهان به سر می برند و بیش از 500 میلیون کودک، غذای کافی برای رشد روانی و جسمانی دریافت نمی کنند . معاون بانک جهانی می گوید: «روزانه حدود 40 هزار نفر در جهان، بر اثر گرسنگی می میرند، که غالبا در مناطق روستایی رخ می دهد .» 
 

3 . شیوع بیماریهای مهلک 
«و نیز بیماریهای مهلک خواهد بود .» (4) 
کمتر از 20 سال پیش، حرفه پزشکی مدعی بود که بر بسیاری از بیماریهای باکتریایی و ویروسی فائق آمده است، اما امروزه مواردی از بیماریهای عفونی بیداد کرده است . 
خبرگزاری آسوشیتد پرس گزارش می دهد: «ظهور انواع باکتریهایی که نمی توان با آنتی بیوتیکهای فعلی آنها را از بین برد، می تواند خود، تبدیل به تهدیدی علیه سلامت عمومی و بدتر از بیماری ایدز شود . بیماریهایی که اخیرا گمان می رفت بر آنها فائق آمده باشند، رفته رفته مهار ناشدنی می شوند . . . دانشمندان انتظار چیزی کمتر از یک فاجعه پزشکی ندارند .» 
UN AIDS ، برنامه مشترک سازمان ملل علیه ویروس ایدز، در گزارش پایان سال خود در دسامبر 1996، عنوان کرد که در آن سال، 3/1 میلیون مورد جدید از آلودگی به ویروس اچ . آی . وی . در تمام دنیا رخ داده است . در سال 1996، یک و نیم میلیون نفر از بیماری ایدز مردند که مجموع کسانی که تاکنون در ارتباط با این بیماری مرده اند به 4/6 میلیون نفر می رسد . براساس همین نوشتار، افزون بر 24 میلیون نفر مبتلا به ویروس اچ . آی . وی . یا بیماری ایدز، اکنون در تمام دنیا زندگی می کنند; این آمار و ارقام به خوبی می رساند که از سال 1981 - که این بیماری برای اولین بار شناسایی شد - تا کنون بالغ بر 30 میلیون نفر به آن مبتلا شده اند . سازمان بهداشت جهانی می گوید: «در تمام دنیا، روزانه بیش از 6000 نفر به این بیماری مبتلا می شوند و این سرایت روز به روز بدتر می شود .» 
 

4 . فراوانی زمین لرزه 
«و در جاهای متعدد زمین لرزه خواهد بود .» (5) 
سالنمای جهانی به ما می گوید که بین سالهای 1000 تا 1800 میلادی، تنها 21 زمین لرزه عمده وجود داشت . اما بین سالهای 1800 تا 1900 تعداد آن 18 واقعه بود . بین سالهای 1900 تا 1950، 33 زمین لرزه بزرگ به وقوع پیوست; تقریبا به اندازه آنچه در طی 1850 سال گذشته رخ داده است! 
بین سالهای 1950 تا 1991 ، 93 زمین لرزه بزرگ اتفاق افتاد، تقریبا 3 برابر تعداد آن در نیم قرن گذشته، و 3/1 میلیون نفر از مردم را در سراسر جهان، به کام مرگ فرستاد . بسیاری از دانشمندان هشدار می دهند که ما در حال حاضر به دوره ای از بلایای زمین لرزه ای وارد می شویم . 
 

5 . گسترش خشونت
دنیایی «پر از خشونت » (6) 
یکی دیگر از شرایطی که به گفته عیسی درست در زمان پیش از بازگشتش رواج خواهد داشت، خشونت وحشیانه است: 
«همانطور که در ایام [دوره] نوح بود، در زمان آمدن پسر انسان نیز چنین خواهد بود .» (7) 
در ایام دوره نوح، «زمین در برابر خداوند فاسد و پر از خشونت بود .» (8) روزنامه های امروز پر از تیترهایی از ماجراهای غم انگیزی از خشونتهای بی رحمانه است . امروزه میزان آدم کشی و خودکشی سالانه در آمریکا، تقریبا به اندازه مجموع کشته شدگان امریکایی در طول جنگ ویتنام است . تنها در 30 سال گذشته، خودکشی و قتل، جان بیش از یک میلیون و دویست هزار امریکایی; یعنی بیش از تمام مردانی را که در کل جنگهای تاریخ امریکا کشته شده اند، گرفته است . 
 

6 . ابلاغ مژده انجیل 
«سرانجام وقتی مژده انجیل به گوش همه مردم جهان رسید و همه از آن باخبر شدند، آنگاه دنیا به آخر خواهد رسید .» (9) 
بر خلاف رشد غم انگیز جنگها، خشکسالی، طاعون و زمین لرزه هایی که به گفته عیسی، «آغاز غمها» (10) است، ابلاغ موعظه انجیل به تمام ملتها، نشانه ای ویژه برای زمانی است که دنیا حقیقتا به پایان خود برسد . 
هیچ گاه در طول تاریخ مانند الآن، انجیل در سراسر دنیا و برای کل ملتها خوانده نشده بود; اگر چه مستقیما به وسیله مبلغان مسیحیت انجام نمی گیرد، اما با وسایل ارتباط جمعی نوین از قبیل: رادیو، تلویزیون و ارتباطات راه دور، انجام می گیرد . طبق سالنامه جهان مسیحیت، پیام انجیل هم اکنون برای 4 میلیارد نفر; یعنی عملا برای تمام کشورها موعظه شده است . «آنگاه پایان فرا خواهد رسید .» 
 

7 . افزایش مسافرتها 
«بسیاری به جلو و عقب خواهند دوید .» (11) 
حوالی 534 پیش از میلاد مسیح، خداوند به پیامبرش دانیال گفت: «در آخر زمان، بسیاری به جلو و عقب خواهند دوید و دانش زیاد خواهد شد» (12) . عبارات «بسیاری به جلو و عقب می دوند» ، به لحاظ لغوی یعنی «به سرعت در اطراف در تکاپو هستند» یا به قول لیوینگ بایبل (13) : «مسافرتها افزایش خواهد یافت .» 
در نظر بگیرید وسایل حمل و نقل مردم هزاران سال بود که تغییر اساسی نکرده بود، با این نگرش اهمیت این پیشگویی آشکار می شود . امروزه می توانند ظرف 24 ساعت دور دنیا را طی کنند; فضا پیما قادر است در 80 دقیقه کره زمین را دور بزند! 
تعداد مردمی که امروزه اقدام به سفر می کنند، بی سابقه است . به گفته متخصصان اقتصادی، مسافرت و گردشگری، امروزه «بزرگ ترین و پر انرژی ترین صنعت در دنیاست .» 
 

8 . فزونی دانش 
«دانش زیاد خواهد شد .» (14) 
افزایش دانش در سالهای اخیر، تقریبا خارج از تصور ماست! واژه «بار سنگین اطلاعات » برای نسل ما وضع شده است . هم اکنون روزانه، معادل بیش از 300 میلیون صفحه از اطلاعات، به شبکه اینترنت فرستاده می شود . هم اکنون هشتاد درصد از کل دانشمندان بشریت، در قید حیات هستند و در هر دقیقه، 2000 صفحه به علوم بشر اضافه می کنند . حدودا نیمی از دانش پزشکی، هر ده سال یک بار منسوخ شده از دور خارج می شود . 
فناوری رایانه، انفجار دانشی را که در زیر بار آن قرار داریم ترسیم می کند . در سال 1948، ترانزیستور یا واحد ساختمانی اصلی رایانه ها، در آزمایشگاههای بل ابداع شد . در سال 2000، هر تراشه پردازشگر، شامل یک میلیارد ترانزیستور خواهد بود . 
 

9 . ظهور ضد مسیح 
«ضد مسیح می آید» (15) 
نشانه با اهمیت و پایانی آخر زمان که چندین فصل انجیل به آن اختصاص یافته است، ظهور حکومت واحد جهانی به سرکردگی یک مستبد اهریمنی، موسوم به ضد مسیح یا «جانور» است . به گفته کتاب مکاشفه، تمام دنیا، شیطان را در قالب این رهبر حیوان منش جهانی، پرستش خواهد کرد . 
به گفته انجیل، «پیمان » یا موافقت نامه صلح ابتکارآمیزی به مدت هفت سال، نقشی محوری در ادعای ضد مسیح در رهبری جهان دارد . این توافقنامه، بحران خاورمیانه را موقتا با صلحی میان اسرائیل و کشورهای عرب همسایه، حل خواهد کرد . کوه موریاه در اورشلیم (بیت المقدس)، که زمانی معبد یهودیان در آن قرار داشت و همانجا که قبة الصخره مسلمانان هم اکنون وجود دارد، نقطه کانونی خواهد بود . 
سه سال و نیم پس از وضع پیمان، ضد مسیح آن را لغو خواهد کرد . آنگاه بیت المقدس را پایتخت بین المللی خود خواهد نمود و غیر از پرستش خود و تصویر عرفانی اش، تمام ادیان را ممنوع خواهد کرد . این تصویر به طریقی نیرو می گیرد تا هم صحبت کند و هم سبب کشته شدن کسانی شود که از پرستش او سرباز می زنند . (16) عیسی گفت این هنگام، زمان «مصیب بزرگ است، آن چنان که از زمان پیدایش جهان وجود نداشته است » (17) . 
 

10 . پیدایش نشانه جانور 
«او موجب می شود تا همگان نشانی بر روی دست راست یا روی پیشانی شان دریافت دارند، به طوری که هیچ کس نمی تواند بخرد یا بفروشد مگر کسی که نشان یا نام جانور، یا شماره اسم او را داشته باشد . . . شماره او 666 است » (18) . 
این پیشگویی مطلبی را توصیف می کند که تا پیش از این هیچ گاه امکان پذیر نبود . دو هزار سال پیش، یوحنای حواری، ماهی گیری ساده، پیشگویی کرد که روزگاری، نظام اقتصادی جهانی ای ظهور خواهد کرد که هر کس در لوای آن مجبور ست شماره ای دریافت کند و بدون آن قادر به خرید و فروش نخواهد بود . تنها از زمان پیدایش رایانه ها و بانکداری الکترونیکی، چنین اتفاقی، امکان رخ دادن داشته است . 
 

11 . ظهور ثانوی [مسیح] 
«بلافاصله پس از مصیبت [بزرگ] . . . آنها پسر انسان را خواهند دید که در میان ابرهای آسمان، با قدرت و شکوهی خیره کننده می آید و او برگزیدگان خود را گرد هم خواهد آورد» (19) . 
تیره ترین ساعت دنیا به ناگاه با طلوع سپیده دم روز روشنی که عیسی مسیح باز می گردد، پایان می یابد . تمام کسانی که به او تعلق دارند، بطور معجزه آسایی به بدن های مافوق طبیعی تبدیل شده، از آزار دهندگان ضد مسیح خود، رهایی می یابند و به تماشایی ترین جشن پیروزی ای که تا به حال برگزار شده است، به «شام ازدواج بره » در بهشت، انتقال خواهند یافت! (20) . 
در آن زمان خشم خوفناک خداوند بر ضد مسیح و پیروان اهریمنی او خواهد افتاد و منجر به بازگشت عیسی به زمین می شود تا امپراتوری واحد جهانی آنها را، در مواجهه ای بهت انگیز، موسوم به نبرد آرماگدون، شکستی تمام عیار داده، نابود سازد . 
این چنین، حکمرانی بی رحمانه انسان بر روی زمین، پایان می پذیرد و عیسی و نیروهای مافوق بشری، دنیا را در اختیار گرفته و با عشق بر آن سلطنت و حکومت خواهند کرد . بدین ترتیب دوره ای موسوم به هزاره، یا هزار سال صلح و فراوانی و بهشت، برای همگان آغاز خواهد شد . (21) . 
 

پی نوشت ها : 
برگرفته از سایت اینترنتی The Family در سال 1997 به نقل از کتاب . نشانه های پایان، علی فاطمیان . 
1 . متی 24: 3 . 
2 . همان، 6: 24 . 
3 . همان، 7: 24 . 
4 . همان، 7: 24 . 
5 . همان، 7: 24 . 
6 . پیدایش 6: 11 . 
7 . متی 37: 24 . 
8 . پیدایش 6: 5، 11 . 
9 . متی 24: 14 . 
10 . ماتیو 8: 24 . 
11 . دانیال 4: 12 . 
12 . همان، 4: 12 . 
13. The Living Bible 
14 . دانیال 4: 12 . 
15 . اول یوحنا 18: 2 . 
16 . مکاشفات 13: 14 - 15 . 
17 . متی 24: 15، 21 . 
18 . مکاشفات 18 - 15: 13 . 
19 . متی 24: 29 - 31 . 
20 . مکاشفات 14: 14 - 15; 19: 6 - 9 . 
21 . همان، 19: 11 - 21; 20: 1 - 4 .
 

منبع :  مجله موعود، شماره 3

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن